تراورتن عباس آبادچه سنگی است؟

تراورتن عباس آبادچه سنگی است؟

معدن تراورتن عباس آباد

این معدن واقع در ۵ کیلومتری شهر نیم ور از توابع استان مرکزی واقع شده است .

سنگ این معدن بیشتر با زمینه سفید استخراج می شود و به سنگ سفید عباس آباد معروف و مشهور می باشد در زمانی نه چندان دور به دلیل زمینه سفید این سنگ و فرج (سوراخ) موجود در این ماده ( که البته یکی از مشخصه های سنگ تراورتن وجود فرج در بافت آن می باشد) سبب شده بود

 

مزایای سنگ تراورتن رامیدانید؟؟؟

 

تراورنن عباس آبادشهرهای بزرگ به دلیل رفت وامد و وجود دود و آلاینده ها از این سنگ کمتر استفاده میشد زیرا:

۱- دود به این حفره ها نفوذ کرده و پس از چندی ظاهر ساختمان را زشت و غیر قابل تحمل می نمود .
۲- زمانی که سیاهی و دوده ناشی از حرکت اتومبیلها و فعالیت کارخانه ها به درون سنگ تراورتن عباس آباد نفوذ نمایید خیلی سخت از آن خارج میشود وباگذشت زمان جزء غیر قابل تفکیک از سنگ می شود .

اما مهندسان و اندشمندان با کشف ماده ای به نام رزین این مشکل را حل کردند این ماده به دلیل داشتن رنگی روشن (تقریبا بی رنگ ) قابلیت رنگ پذیری داشته و با شرایط خاصی سبب پوشاندن سوراخها ی سنگ سفید و زیبای عباس آباد گردید البته در این میان نباید از نقش بسیار مهم دستگاههای جدید ساب و برش به سادگی بگذریم.

کاربرد تراورتن دره بخاری 

 

انواع برش سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد به ۲ صورت موجدار و بی موج تولید و عرضه میگردد. تهیه سنگ تراورتن عباس آباد موجدار یکدست در متراژ بالا بسیار سخت میباشد.

در سنگ تراورتن عباس آباد بی موج هاله هایی وجود دارد. سنگ تراورتن عباس آباد دارای زمینه سفید و کرم میباشد. تولید سنگ تراورتن عباس آباد به صورت موجدار بسیار دشوارتر از تولید سنگ تراورتن عباس آباد به صورت بی موج میباشد. قیمت سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به یکدست و روشن تر بود آن بالاتر میرود.