دانستی های سنگ تراورتن(نصب)

دانستی های سنگ تراورتن(نصب)

سنگ تراورتن چه ساختاری دارد؟

دانستی های سنگ تراورتن(نصب)   سنگ تراورتن از جمله سنگ های تزیینی می باشد و نوعی سنگ آهک متخلخل است. این سنگ از ته نشین شدن بر اثر آب داغ و یا آب سرد در غارها به وجود می آید. این سنگ دارای کلسیم است و شامل استالاکتیت و استاگمتیت می باشد.

کاربرد تراورتن دره بخاری

خواص و کاربرد سنگ تراورتن

  • مقاومت بالا
  • زیبایی
  • صیقل پذیری عالی
  • عایق حرارتی و صوتی
  • سنگ تراورتن را به دو شکل موج دار و بدون موج برش داد
  • در زمان نصب این سنگ سیمان در داخل حفره های آن نفوذ می نماید و این خود به سقوط نکردن سنگ کمک می نماید

از موارد کاربردسنگ تراورتن:

  • سنگ فرش
  • نمای داخلی و بیرونی

مزایای سنگ تراورتن

آموزش نصب سنگ تراورتن و ابزار های مورد نیاز

کافیست ابزار های زیر را تهیه کنید:

دریل
چکش
مداد یا ماژیک
نوار یا متر برای اندازه گیری
ماله هاشیه ای و ماله معمولی
تراز
اره مرطوب

شروع کار

اول از همه باید سطحی که می خواهید نصب سنگ تراورتن را انجام صاف کنید تا هیچ گونه ترک و برآمدگی نداشته باشد. اگر بتن شما دارای ترک بود قبل از نصب حتما ترک ها را برطرف کنید.
قبل از نصب سنگ تراورتن آن ها روی زمین بچینید و طراحی کنید زیرا این ها تنوع رنگی زیادی دارند شما باید به نحوی این رنگ ها را کنار هم قرار دهید که رنگ های تیره و روشن پراکنده شوند و به درستی کنار هم چیده شوند و اندازه های ان ها با هم درست شوند.
در مرحله ی بعدی آموزش نصب سنگ تراورتن باید مطمئن شوید که تراورتن ها خشک هستند. در صورت مربوط بودن صبر کنید خشک شود زیرا نمی توان این ها را مرطوب روی دیوار نصب کرد.

سنگ تراروتن سنگ ها نرمی هستند به همین دلیل برای محافظت از آن ها باید روی آن ها را سیلر کشیدو شما سیلر را می توانید قبل و یا بعد از نصب روی دیوار بر روی سنگ اعمال کنید.

دونوع سیلر وجود دارد:

۱- سیلر طبیعی

۲- سیلر تقویتی

سیلر های تقویتی یک حالت براقیت به سنگ می دهند و رنگ آن ها را دو درجه تیره تر می کند. در حالی که سیلر طبیعی هیچ تغییری روی سنگ ایجاد نمی کند و فقط برای افزایش مقاومت آن ها است.

سیلر ها را باید هر ۵ سال تمدید کرد. ولی برای نمای خارجی بهتر است از ۳ سال این کار را تکرار کنید مخصوصا اگر در ناحیه ای هستید که بارش در آنجا زیاد است.

اگر می خواهید از تراورتن برای نمای خارجی استفاده کنید باید از اسکوپ استفاده کنید. اسکوپ ها ضروری هستند که باعث ترمیم نمای ساختمان ها می شود. سنگ های تراورتن امکان وجود ریزش بر اثر باد و طوفان و جاذبه ی زمین را دارد به همین علت است که از اسکوپ استفاده شود. با این که هزینه زیادی دارد ولی وجود آن ها ضروری است.

 

صنایع سنگ توفیق از شما نهایت تشکر وقدردانی رادارد.

 

*صنایع سنگ توفیق*

 

 


برچسب ها:

سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن
سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن
 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن

سنگ تراورتن

 تراورتن
سنگ تراورتن

دانستی های سنگ تراورتن(نصب)