سنگ تراروتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

سنگ تراروتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

چکیده:

سنگ های تراورتن فراوانی در ایران وجود دارد و باتوجه به انواع سنگ تراورتن در زمینه های این بخش و همچنین کاربرد گسترده ان در ساختمان سازی ، شناسایی انواع آن ها بر اساس ویژگی های ذاتی برای تمامی مهندسان صنعت ساختمان و همچنین معماران و طراحان یک مورد ضروری و با اهمیت می باشد .

سنگ های تراورتن از تنوع بالایی برخوردار می باشند که آن ها را بر اساس رنگ و نوع معدن می توان دسته بندی کرد .

یکی از عمده تفاوت های سنگ تراورتن با سایر سنگ های ساختمانی وجود تخلل های موجود بر روی سطح آن می باشد که موجب شده از جذب ملات بالایی برخوردار گردد و همین مورد در استحکام و ماندگاری آن در بدنه ساختمان ، مخصوصا در نمای بیرون موجب افزایش شده و به عنوان اولین گزینه جهت کاربرد در ساختمان های با ارتفاع ها بلند شده است
تراورتن نیز مانند هر ماده استخراج شده، دارای ویژگی های ذاتی است که آشنایی با این ویژگی ها کمک می کد که بدانیم این نوع سنگ در چه مواردی استفاده شود.

و ما قصد داریم تعدادی از این ویژگی ها را برای شما بازگو کنیم.

*فروش سنگ تراروتن *

ویژگی سنگ تراورتن مرغوب:

نکته:

در ابتدا این مطلب را باید بدانید که جهت خرید سنگ تراورتن شما باید با فرد خبره وکارشناس در مسئله ی سنگ مشورت کنید و ازآنها کمک بخواهید .

اما ما تعدادی از این روش ها عبارتند از :

 • تراورتن دارای رنگ‌های متنوع و بافت نواری شکل است که در اثر حضور ترکیبات آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها ایجاد شده‌ است. این سنگ به رنگ های متفاوتی چون لیمویی، شکلاتی، سفید و گردویی یافت می شود که برخی از آنها به دلیل کیفیت بالای رنگ، منحصر به فرد بودن و سایر مشخصات فیزیکی و بصری، طرفداران بسیاری در داخل و و نیز در خارج از کشور دارد. بعلاوه این تنوع بافت و رنگ ، ترکیب مناسبی را برای طراحی دکوراسیون و فضای داخلی در اختیار میگذارد.
 • تراورتن دارای سوراخ‌ها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری با موادی همچون رزین سیمان سفید ویا پارافین سطح آن پر شود که بهترین وبادوام ترین بتونه سنگ تراورتن همان چسب رزین است. وجود حفره در تراورتن باعث می‌شود در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کرده ویک اسکوپ طبیعی بوجود اورده و از سقوط سنگ جلوگیری کند..
 • سنگ های تراورتن بر اساس راستای برش آن به دو صورت موج دار و بدون موج تولید می شوند. اگر سنگ تراورتن در جهت عمود بر موج ها برش داده شود، سنگ بدون موج و در غیر این صورت سنگ موج دار می باشد.
  شما جهت مشاوره ی پیش از خرید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها جهت خرید بهتر مشاوره بگیرید.

  توضیحات مختصر :

  کاربرد سنگ تراورتن:

  برای کلیه فضاهای ساختمان از جمله نما، فضاهای داخلی و سنگ فرش مناسب بوده و همچنین در ساخت و فرآوری انواع مصنوعات سنگی و کارهای دکوراتیو از جمله مجسمه سازی، سنگ گیوتین و… کاربرد دارد…جهت توضیحات بیشتر روی مفاله (کاربرد تراورتن)کلیک کنید

  دلایل انتخاب سنگ تراورتن:

  یکی از سنگ هایی که استفاده بسیار بالایی در ساختمان های ایران دارد تراورتن است و دلایل استفاده وسیع آن در ساختمان عبارتند از:…جهت خواندن ادامه مقاله روی لینک(دلایل انتخاب سنگ تراورتن )کلیک فرمایید.

  سنگ نمای تراورتن چیست؟

  سنگ نما تراورتن سنگی رسوبی با بافتی بلوری است که از کلسیت(CaCO3) تشکیل‌شده است و فرمی از سنگ‌آهک است که توسط چشمه‌های آب گرم و یا در غارهای آهکی تشکیل‌ می­شود…جهت ادامه ی مطلب روی لینک (سنگ نمای تراورتن چیست؟)کلیک فرمایید.

  سنگ تراورتن چگونه تشکیل میشود؟

  تراورتن نوعی سنگ رسوبی است که اغلب در ایتالیا یافت می‌شود اما رسوب‌های تراورتن در ترکیه، مکزیک، پرو، کرواسی، ایران و حتی چین نیز دیده‌شده است. کیفیت و خصوصیات سنگ تراورتن با توجه به تفاوت زمین‌شناسی، به منطقه منشأ آن وابسته است…

 • جهت ادامه ی مطلب روی لینک (سنگ تراورتن چگونه تشکیل میشود؟)کلیک فرمایید.

جهت همراهی شما متشکریم.

*صنایع سنگ توفیق*