نمای ساختمان با تراورتن دره بخاری

زیباترین سنگ تراورتن در نمای ساختمان

 

تراورتن دره بخاری چه کاربردی دارد ؟

سنگ تراورتن دره بخاری جزو روشن ترین و مرغوب ترین سنگ های تراورتن است که با تخلخل کم و مقاومت سایشی بالا قابلیت ساب پذیری عالی دارد و دارای طیف رنگی سفید، سفید مایل به کرم وکرم تیره می باشد که به دو صورت موج دار (v) و بی موج (c) فرآوری می گردد.

سنگ تراورتن دره بخاری در طرح های چرمی و پولیش خورده در کلیه قسمت های ساختمان به خصوص در نمای بیرونی کاربرد دارد و استفاده از تراورتن موج پیچ دره بخاری در نما عظمت و شکوه طبیعت را به نمایش میگذارد.
سنگ تراورتن دره بخاری در درجات مختلف به صورت موج دار و بی موج فرآوری میگردد و هر چه قدر سنگ تراورتن دره بخاری روشن تر و هاله های کمتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.

سنگ تراورتن دره بخاری اغلب بصورت بی موج برش داده میشود و در نماهای کلاسیک بسیار کاربرد دارد.

درجات پایین تراورتن دره بخاری در قسمتهایی از ساختمان که در معرض دید کمتری هستند کاربرد دارد.

سنگ تراورتن دره بخاری جزء تراورتن های معروف و پرمصرف در ایران میباشد.

سنگ تراورتن دره بخاری دارای تم سفید و کرم که رگه ها و موج های تیره قهوه ای نا منظم دارد و همین نا منظمی موج های سنگ زیبایی خاصی به آن بخشیده است و اصطلاحأ به آن سنگ تراورتن موج پیچ میگویند.

سنگ تراورتن دره بخاری هر چه قدر روشن تر باشد و یا موج های نامنظم داشته باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است .

سنگ تراورتن دره بخاری تراکم بالایی دارد و به همین دلیل جلای خوبی بر میدارد.

سنگ تراورتن دره بخاری بدلیل موج های زیبا بصورت قرینه سازی ( بوک مچ ) در ابعاد تایل و اسلب در طراحی نمای ساختمان و نمای داخلی استفاده میشود .

از سنگ تراورتن دره بخاری برای تولید و فرآوری سایر مصنوعات سنگی از قبیل صراحی ، ستون سنگی ، نیمکت سنگی و کلیه کارهای حجمی استفاده میشود .

همچنین از سنگ تراورتن دره بخاری بصورت ساب خورده و چرمی در اجرای نماهای کلاسیک و رومی بسیار استفاده میشود.

معدن سنگ تراورتن دره بخاری

در استان مرکزی، شهرستان محلات، جاده خمین و در مجاورت معدن تراورتن حاجی آباد

مشخصات سنگ دره بخاری

سنگ تراورتن دره بخاری دارای زمینه ای کرم روشن تا شکلاتی است که موج ها منظم و پیچ زیبایی درآن دیده می شود. تراورتن دره بخاری به دو صورت موج دار و بی موج برش داده میشود که هر کدام از این نوع برش ها و فرآوری ها، زیبایی خاص خودش را دارد.
سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر به صورت بی موج فرآوری میگردد. براقیت و شفافیت بالا و تخلخل کم از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری است.

در فرآیند تولیدجهت پر کردن خلل و فرج سنگ از رزین و یا اپوکسی استفاده میشود. پالیشر های این سنگ هر چه قدر مرغوب تر باشد شفافیت سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر خواهد شد.

سنگ تراورتن دره بخاری از قیمتهای متفاوتی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل روشنی و زیبایی موج هایش به دنبال خریداری آن هستند.

کاربرد سنگ تراورتن دره بخاری در ساختمان :

سنگ نمای ساختمان های مسکونی
سنگ نمای ساختمان های اداری و تجاری
سنگ نماهای کلاسیک
سنگ نماهای مدرن
سنگ نمای فضاهای داخلی ساختمان
سنگ محوطه سازی و دکوراتیو سنگی

سنگ تراورتن دره بخاری شکوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان خواهد بخشید.

سنگ دیوار لابی ، دیوارراه پله و پارکینگ نیز از دیگر کاربردهای سنگ تراورتن دره بخاری است.

سنگ تراورتن دره بخاری با موج های زیبا و هاله های عسلی و بژ طبیعت را به زیبایی تصویر می کشد.

کاربرد سنگ تراورتن دره بخاری سوپر و ممتاز بیشتر برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان های لوکس و گرانقیمت انجام می شود.زیرا استفاده از سنگ سوپر و ممتاز در پروژه های ارزان مقرون به صرفه نیست. درجات ضعیف تر سنگ تراورتن دره بخاری در نمای ساختمان و فضاهایی که زیاد در معرض دید مستقیم نمی باشد مصرف میگردد.

سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر در اجرای نماهای کلاسیک و رومی کاربرد دارد و برای تهیه احجام سنگی از قبیل ستون ، سر ستون ،براکت بسیار مناسب است.

ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری

مقاومت سایشی زیاد و شفافیت بالا و همچنین به دلیل تراکم بالای این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبش نام برد. استحکام زیاد و جذب آب پایین و از همه مهمتر چسبندگی خوبی که با ملات دارد باعث میگردد به راحتی سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد.
معدن سنگ تراورتن دره بخاری با سینه کار های متفاوت با استخراج ماهیانه بیش از ۱۵ هزار تن و ذخیره حدود ۲۰ میلیون در سنگبری های سنگ تراورتن دره بخاری در استان مرکزی ، شهرستان محلات، جاده خمین و در مجاورت معدن تراورتن حاجی آباد واقع گردیده است. سنگ تراورتن دره بخاری دارای انواع مختلفی است که تولید و در بازار فروخته میشود.
انواع سنگ تراورتن دره بخاری
تراورتن دره بخاری بی موج
تراورتن دره بخاری موج دار
تراورتن دره بخاری موج پیچ
تراورتن دره بخاری آذرنوش
تراورتن دره بخاری کپیول
که همگی از معدن تراورتن دره بخاری استخراج میگردد و هر کدام شامل درجه بندی های مختلفی هستند که بر اساس رنگ و ناخالصی های سنگ دسته بندی میشوند.

این سنگ ها با نام تجاری تراورتن دره بخاری معرفی و در بازار فروخته می شود.

سنگ دره بخاری معمولا بصورت ۴۰ طولی و اسلب فرآوری میگردد که طرح های زیبای بوک مچ در این دیده میشود.

موجودی بالای ، ضخامت، طول بلند و کیفیت تولیدعواملی هستندکه بر روی قیمت سنگ تراورتن دره بخاری تاثیر دارد.

سنگ تراورتن دره بخاری قابلیت صادرات بصورت کوپ (خام ) و فرآوری شده را دارد.


بیشتر بخوانید:

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ مزمریت

سنگ گلدن بلک