چگونه شستشوی سنگ تراورتن در منزل

چگونه شستشوی سنگ تراورتن در منزل

چکیده:

یکی از انواع سنگ های طبیعی که دارای زیبایی خاصی است سنگ تراورتن می باشد که می تواند در شرایط ایده آل و مطلوب طول عمری ۳۰ ساله داشته باشد و هیچ خدشه ای به آن وارد نشود. از آنجایی که سنگ های طبیعی دوام و استحکام بسیار زیادی دارند اما نیازمند مراقبت بیشتری در مقایسه با سنگ های دیگر هستند تا زیبایی خود را برای مدت های طولانی حفظ کنند.

چنانچه از کاشی های تراورتن در منزل خود استفاده کرده اید بهتر است آن ها را به صورت صحیحی تمیز کنید تا جلوه خود را حفظ کرده و کارایی بیشتری داشته باشند.
ما در این مقاله به راه تمیز نگه داشتن وشستشوی سنگ تراروتن پرداختیم.
*نکته ی اول از همه که باید بدانید این است که سنگ تراروتن به دلیل آهکی بودن به مواد اسیدی واکنش نشان میدهد برای مثال اگر سرکه یاآب پرتقال روی این سنگ بریزد لکه آن به صورت دائم برروی سنگ می نشیند*

سنگ نمای تراورتن چیست؟

نکات شسشتوی سنگ تراروتن:

  • از مواد زبر یا مواد اسیدی برای شستشوی این سنگ استفاده نشود .و اینکه تر جیحا برای شستن این سنگ از سیم ظرفشویی یا وسایل زبر استفاده نشود زیرا سنگ رنگ اصلی خود را از دست میدهد.
  • برای براق تر شدن این سنگ هرگز از ماده های اسیدی همچون سرکه یا آمونیاک استفاده نشود زیرا حالت خورندگی دارد وباعث کدر شدن این سنگ میشود در این صورت فقط با کفسابی میتوان براقیت آن را برگرداند.
سنگ تراورتن چگونه تشکیل میشود؟

نحوه ی تمیز کردن سنگ تراورتن

اگرکاشی تراورتن شما در کف قرار دارد ابتدا با کمک یک تی، گردو غبار و کثیفی آنرا پاک کنید. اگر روی سطح کابینت یاسطوح دیگر قرار دارد با پارچه نرم آنرا گردگیری کنید. با اینکار ابتدا کثیفی ها کامل پاک می شوند نه اینکه با صابون پخش شوند.

سپس مخلوطی از صابون ملایم یا تمیز کننده مخصوص تراورتن با سه برابر آب درست کنید. پارچه یا اسفنج را داخل محلول فرو ببرید و با حرکت دورانی تمیز کنید. نیازی به سابیدن نیست تا تراورتن برق بیافتد.
از پارچه یا اسفنج دیگری آغشته به آب داغ برای آبکشی استفاده کنید. آبکشی خیلی مهم است چرا که ماندن صابون روی سنگ آنرا کدر می کند.

کاربرد تراورتن

 

صنایع سنگ توفیق از همراهی شما تشکر میکند وبرای شما آرزوی موفقیت دارد وامیدوار است که مطالب فوق مفید واقع شده باشد.

 

صنایع سنگ توفیق

 

کلمات کلیدی:

سنگ تراروتن

فروش سنگ تراروتن

تراروتن