تراورتن دهشیر

نوشته از : صنایع سنگ توفیق تولید کننده با کیفیت تراورتن دره بخاری ، تراورتن شکلاتی ، تراورتن حاجی آباد

شاید شما این تراورتن زیبا را با نام تراورتن شکلاتی یزد شنیده باشید و یافتن اطلاعات برای این سنگ شمارا به این سایت کشانده باشد. در زیر می خواهیم راجب تراورتن دهشیر یاتراورتن شکلاتی یزد بحث کنیم.

البته این تراورتن به رنگ کرم تیره نیز دربازار موجود است که در زیر عکس آن را مشاهده می کنید.

معادن این نوع تراورتن در استان یزد، در نزدیکی شهرستان دهشیر واقع شده که معادن بسیار غنی از انواع تراورتن با رنگ های شکلاتی، عسلی، بژ و کرم را داراست. اکثر سنگ های تراورتن، داری موج می باشند؛ برای داشتن محصول موج دار، برش به صورت عمود بر موج انجام می شود و برای داشتن محصول بدون موج، برش در جهت موج سنگ انجام می شود که به آن کراس کات (cross cut) نیز می گویند. این محصول به روش موج دار فراوری می شود. موج های تراورتن شکلاتی به صورت نقش و هاله نیز دیده می شوند و معمولا از رنگ زمینه تیره تر هستند. هرچه این موج ها منظم تر و به هم نزیکتر باشند، سنگ زیباتر به نظر می رسد. این محصول از لحاظ رنگ در گروه سنگ های شکلاتی قرار دارد و در قسمت هایی از آن، هاله هایی پر رنگ تر یا کم رنگ تر از رنگ زمینه دیده می شود که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. در این نوع محصول منافذ سطح توسط ماستیک پر می گردد.

سنگ تراورتن دهشیر دارای رنگ قهوه ای تیره تا قهوه ای مایل به بژ که به صورت تایل و اسلب در دو نوع موج دار و بی موج و به صورت سائیده و چرمی فرآوری می­ گردد.
این سنگ ترکیبی از موج های ریز و موج درشت تشکیل شده.
سنگ تراورتن شکلاتی یزد به دلیل رنگ زیبا و یکنواختی رنگ جزء پرفروش ترین سنگ­های تراورتن شکلاتی می­ باشد و کاربرد آن در کلیه فضاهای ساختمان به جز کف می­ باشد. همچنین از سنگ تراورتن شکلاتی یزد در مصنوعات سنگی از جمله سنگ گیوتین، سنگ پازل، صراحی و … استفاده می شود.

در فرآوری این تراورتن از ماستیک رنگ زمینه اصلی، جهت پرکردن منافذ سطح رویی سنگ استفاده می شود. تراورتن شکلاتی موج دار به دلیل رنگ و طرح خاص، قابل تلفیق با اکثر سنگ های دیگر بوده و به دلیل قیمت مناسب، فراوانی و در دسترس بودن، از جمله تراورتن های پر فروش و پرکاربرد است. بیشترین کاربرد این نوع تراورتن در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان است و از نظر جنس، جزء سنگ های با استحکام محسوب می شود.

برچسب ها: تراورتن دره بخاری ، تراورتن شکلاتی ، تراورتن حاجی آباد